МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ЦЕНТРУ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я МОЗ УКРАЇНИ ДО ЗОЗ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

     З метою вивчення та обговорення ситуації щодо організації протитуберкульозних заходів, в т.ч. і серед ВПО, та надання технічної і організаційно-методичної допомоги задля забезпечення досягнення цілі сталого розвитку №3 «Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці» 06-07 серпня 2024 року відбувся моніторинговий візит до ЗОЗ Вінницької області, що надають медичну допомогу людям, які хворіють на туберкульоз, за участі фахівців ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України»: Яни Сергіївни Терлеєвої - завідувачки відділу управління та протидії туберкульозу, Ольги Петрівни Сакальської – лікаря-фтизіатра відділу управління та протидії туберкульозу та Оксани Володимирівни Россовської – головного фахівця відділу управління та протидії туберкульозу.

     Під час моніторингового візиту проведена зустріч з директором департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації Задорожною Ольгою Іванівною та директором КНП «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр Вінницької обласної Ради» Олександром Петровичем Служивим, обговорено питання з поточної ситуації щодо туберкульозу в Вінницькій області, результати моніторингу основних показників протидії туберкульозу на обласному рівні та сфокусувалися на точках посилення регіональних політик.

     «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр є одним із найкращих в Україні по лікуванні туберкульозу. Днями Уряд затвердив розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2024–2026 роки та затвердження операційного плану її реалізації». Важливим аспектом цієї Стратегії є те, що територіальні громади, мають активно долучитися до запобігання розповсюдженню інфекційних та соціально небезпечних хвороб серед своїх мешканців. Тому маємо також налагодити роботу з сімейними лікарями», - зауважила Яна Терлєєва.

     «На фтизіопульмонологічний центр очікують певні зміни, зокрема це розширення діагностування захворювання. Так, сімейні лікарі мають оцінювати стан пацієнта та за потреби скеровувати до фтизіатра. Думаю, що найближчим часом спільно зі Центром проведемо навчання для первинки, аби посилити їх роботу», - додала Ольга Задорожна.

     Керівник обласного фтизіопульмонологічного центру Олександр Служивий, зазначив, що до профілактичної роботи мають активно долучитися обласні центри контролю і профілактики хвороб та сімейні лікарі. Саме сімейні лікарі - це ті медики, до яких пацієнт звертається першочергово. У них він має отримати усю необхідну інформацію, пройти скринінгове анкетування та отримати направлення на рентген.

     Під час візиту надана організаційно-методична допомога з питань протидії туберкульозу фахівцям КП «Козятинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Козятинської міської ради. Оскільки для діагностики туберкульозу сімейний лікар проводить скринінг та опитування, оцінює ризик захворювання. За результатами (у разі необхідності) — скеровує пацієнта на радіологічне обстеження та обстеження мокротиння чи іншого біологічного матеріалу на молекулярно-генетичній системі. Також сімейний лікар може призначити дообстеження у фтизіатра, адже саме фтизіатр встановлює діагноз «туберкульоз».

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне