15.11.2022

Подолаємо туберкульоз разом!

         Туберкульоз залишається і досі одним з найпоширеніших інфекційних захворювань, яке має високу контагіозність, так як передається краплинним шляхом.

         Один хворий з бактеріовиділенням може заразити до 50 людей протягом року, тому дуже важливо своєчасно виявляти захворювання та ефективно його  лікувати.

         За 9 місяців 2022 року 402 жителі Вінницької області вперше захворіли на туберкульоз, серед них 10 дітей до 14 років та 4 підлітки.

         Сьогодні змінились міжнародні підходи до діагностики та лікування туберкульозу.

         Згідно вимог сьогодення  ключова роль у ранній діагностиці туберкульозу, профілактиці захворювання, роботі з контактними особами належить сімейним лікарям.

         КНП «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр Вінницької обласної Ради», як заклад третинного рівня, що є в тому числі регіональним методичним центром з питань протитуберкульозної допомоги населенню постійно здійснює навчальні заходи для медичних працівників сімейної медицини.

         27.10.2022 року було проведено семінар «Сучасні методики діагностики туберкульозу. Робота з контактними особами». 

         Участь в семінарі взяли заступники керівників Центрів первинної медико-санітарної допомоги та сімейні лікарі, всього 83 медики.

         Велика увага була приділена ранньому виявленню туберкульозу з застосуванням молекулярно-генетичних методів, профілактиці туберкульозу серед контактних осіб, наданню протитуберкульозної допомоги дітям, новим схемам лікування хворих на туберкульоз, інфекційному контролю за туберкульозом.

         В ході семінару відбулась жвава дискусія з обговорених питань в площині практичного застосування отриманих знань. 

Сильною командою ми готові побороти туберкульоз!

Віримо у Перемогу!

Слава Україні!

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне