Семінар для медичних сестер закладів первинної медичної допомоги та пологових стаціонарів
13 червня цього року медичні сестри закладів первинної медичної допомоги та пологових стаціонарів мали можливість взяти участь у семінарі з питань раннього виявлення туберкульозу серед дітей та імунопрофілактики цього захворювання. Мета навчання: базова теоретична підготовка фахівців з питань проведення туберкулінової шкірної проби та вакцинації БЦЖ.
Щорічні навчання мають важливе значення: необхідно акцентуватись на організації цих процесів, особливостях вакцини БЦЖ, правилах роботи з туберкуліном, техніці маніпуляцій.
Щоб ефективно контролювати туберкульоз та попереджувати фатальні наслідки для захворілої дитини, необхідно, щоб 95% дітей були вакциновані БЦЖ. Імунопрофілактика з використанням вакцини БЦЖ не завадить розвитку активних проявів туберкульозу, але попереджує дитячу смертність від цієї недуги, і зменшує інвалідизацію дитини.
Не менш важливим для медсестри є вміння провести туберкулінову шкірну пробу (пробу Манту), оцінити її результати, знати, у яких випадках дитині показаний цей тест, які стани та захворювання мають вплив на результат, адже медсестра загальної практики – це помічник сімейного лікаря, який залучений до всіх процесів організації роботи у закладі, і має володіти багатьма знаннями і вміннями.
Надалі, після теоретичної підготовки, медсестри, які мають справу з туберкуліном та вакциною БЦЖ, працюють у своїх закладах над удосконаленням практичних умінь, і після успішної практики під контролем колег, отримують допуск до здійснення маніпуляцій терміном на один рік.