Семінар «Туберкульоз: облік, реєстрація та облікова документація у повсякденній практиці фахівців первинної медичної допомоги» 22 травня 2024 року
Медичні сестри загальної практики активно задіяні у процесі надання медичної допомоги людям, які захворіли на туберкульоз, та лікуються в амбулаторних умовах.
На що звернути увагу медичній сестрі? Як контролювати своєчасність надання медичних послуг? Коли скерувати пацієнта на чергове медичне обстеження до фтизіатра? Як облікувати свою роботу? Як організувати епіднагляд за туберкульозом в умовах закладу сімейної медицини?
Про це йшлось на черговому тематичному семінарі, в якому взяли участь медсестри 50 закладів первинної медичної допомоги, виявили зацікавленість розібратись у цих питаннях і фахівці приватних медичних центрів.
Серед тем, які висвітлювались: облік та повідомлення про випадок інфекційного захворювання, у тому числі й туберкульозу (долучились до участі у навчанні фахівці обласного Центру контролю та профілактики хвороб), організація відео-контрольованого лікування в умовах закладу первинної ланки, документальне фіксування процесу лікування та його моніторингу, облік пацієнтів, як організувати направлення на лабораторне дослідження з метою виявити мікобактерію туберкульозу, кого обстежити серед декларантів, щоб виявити латентну туберкульозну інфекцію.
Це перший навчальний захід подібної тематики. У 2023 році відбулись три семінари для 200 медсестер загальної практики з різних «протитуберкульозних» питань, а також чотири різні за наповненням семінари для медичних директорів закладів первинної та спеціалізованої медичної допомоги, педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів.
Навчальна робота продовжується. У цьому році фахівці первинки матимуть змогу навчатись на різноманітних тематичних тренінгах з питань надання протитуберкульозної допомоги, які підтримує міжнародна організація РАТН, що є партнером Вінницької області у проекті «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».