Візити у заклади охорони здоров’я Хмільницької територіальної громади

     05 червня 2024 року фахівці регіонального фтизіопульмонологічного центру відвідали Хмільницьку центральну лікарню та Хмільницький Центр первинної медичної допомоги.

     З керівництвом Центру та сімейними лікарями обговорено потребу розширення профілактичної роботи серед груп ризику: скринінгове опитування на наявність симптомів, схожих з проявами активного туберкульозу, здійснюється щоразу при черговому відвідуванні сімейного лікаря, а в разі наявності захворювань, станів та умов, що збільшують ризики захворювання, відвідувач також скеровується на рентгенологічне обстеження (щороку).

     Важливим є розширення профілактичного (превентивного) лікування туберкульозної інфекції серед людей, які контактують з захворілими родичами. Особливу увагу необхідно приділяти дітям з тубконтакту: у всіх показаних випадках лікар проводить обстеження, яке повторюється впродовж 2 років кожні 6 місяців, а також призначає курс профлікування. Це суттєво знижує ризики захворіти на активну форму туберкульозу, і є дуже важливим для контролю поширення туберкульозу (в Україні кількість туберкульозу у дітей віком 0-17 років у 2023 році збільшилась з 577 до 835). Надані рекомендації щодо формування «дитячих» груп ризику по захворюванню на туберкульоз.

     Хмільницька центральна лікарня є багатопрофільним закладом. В лікарні успішно виявляють туберкульоз. Крім звичайного рентген-обстеження, є можливість пройти комп’ютерну томографію. Лабораторія закладу, яка входить до мережі лабораторій І рівня діагностики туберкульозу, обладнана системою GeneXpert для проведення первинної молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу. Можливістю швидкого генетичного тестування на туберкульоз користуються також і навколишні Центри первинної медичної допомоги: Хмільницький, Війтівецький та Уланівський.

     Територіальна громада бере участь у проєкті за підтримки USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», в рамках якого лікарня знайшла можливість успішно впроваджувати маршрути пацієнта з підозрою на туберкульоз та іншими аерогенними інфекціями. Маршрути адаптовані для конкретного закладу, у процесі розподілу потоків пацієнтів активно задіяні фахівці приймального відділення.

     Під час візиту мали можливість отримати фахову консультацію 11 людей з захворюванням на туберкульоз та з груп ризику, у тому числі троє дітей.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне